Regaty PPJK Augustów Cup 2022

RELACJA

W dniach 6-7.08.2022 w Augustowie na Jeziorze Necko zostały rozegrane Regaty eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych AUGUSTÓW CUP. Do żeglarskiej rywalizacji zgłosiło się 84 osoby w sześciu klasach: T1, T2, T3, T Sport, Open 6,3 oraz Omega Standard. Organizatorem regat był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Augustowie. Warto nadmienić, że impreza tej rangi organizowana jest przez PTTK rokrocznie od dziewięciu lat.

Już w piątek część załóg zdecydowała się przybyć do Augustowa i umilić sobie wieczór w Tawernie Nowa Szekla przy muzyce zespołu Blue Cafe.

Pierwszy dzień regat był bardzo deszczowy i chłodny. W dobrych warunkach wietrznych sędzia główny regat Michał Kalinowski przeprowadził 3 wyścigi. Uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z rywalizującymi załogami, ale też wykazać się odpornością na niekorzystną aurą.

Wieczorem ognisko, a dla miłośników tańca – dyskoteka. Zabawa trwała do świtu!

Drugiego dnia regat, punktualnie o godz. 10.00 sędzia rozpoczął procedurę startową do 4 wyścigu. Przy wietrze o sile 2 do 3 w skali Beauforta zostały rozegrane kolejne wyścigi. Ostatni, szósty bieg zamknął końcową klasyfikację.

Po obiedzie, na którym tradycyjnie serwowano lokalne danie – kartacze, rozpoczęto ceremonię zakończenia regat. Na najwyższym podium w poszczególnych klasach stanęli:

w klasie T1 – Tadeusz Garniewski

w klasie T2 – Przemysław Tkacz

w klasie T3 – Sławomir Sękowski

w klasie Open 6.3 – Łukasz Kałamarz

w klasie T Sport – Arkadiusz Sendlewski

w klasie Omega Standard – Wojciech Dziurdź.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i voucherami. Wśród uczestników dodatkowo zostały rozlosowane cenne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz zakupione ze środków finansowych otrzymanych z Miasta Augustowa w ramach dotacji na organizację zadania publicznego. Prezes Oddziału Agnieszka Ossowska podziękowała żeglarkom i żeglarzom za liczny udział w imprezie. Wyraziła nadzieję na spotkanie w kolejnym – roku, w jeszcze większym gronie! Szczególne słowa podziękowania skierowała do instytucji i firm, które wsparły organizację regat.

Dziękujemy :

Panu Mirosławowi Karolczukowi – Burmistrzowi Miasta Augustowa

Panu Wojciechowi Faszczewskiemu – prezesowi Firmy PEEPES

Panu Jackowi Kucharewiczowi – właścicielowi Firmy METAL – FACH

Panu Tomaszowi Dobkowskiemu właściccielowi Stacji Paliw INEES

Panu Piotrowi Krych – Sklep Żeglarski RAKSA

Jutrzenka Dobre Miasto

Panu Leszkowi Czajkowskiemu – właścicielowi Sklepu Metatalowego

Panu Jackowi Domańskiemu i Kompani Piwowarskiej

oraz Panom Marcinowi Budynkowi i Arturowi Zawadzkiemu oraz obsłudze Tawerny Nowa Szekla

oraz

wolontariuszom – członkom PTTK: Andrzejowi Kotarskiemu, Wojtkowi Kozłoskiemu, Adamowi Szacuń

i Augustowskiemu WOPR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.