Relacja z regat PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH „AUGUSTÓW CUP 2017”

       W miniony weekend (5-6.08.) Oddział PTTK w Augustowie po raz czwarty był organizatorem regat AUGUSTÓW CUP rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Przy słonecznej i wietrznej pogodzie ścigało się 40 jachtów. Regaty rozgrywano w siedmiu klasach: T1, T2, T3, Open, Omega Sport, Omega Standard i Optymist.

AUGUSTÓW CUP to pierwsze tak duże regaty w sezonie, zatem najbardziej Organizatorów ucieszyła liczba zgłoszonych załóg. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Jezioro Necko może być świetnym akwenem regatowym. Warunki wietrzne dopisały. Pierwszego dnia siła wiatru dochodziła do 5 w skali Bouforta. Zgodnie z założeniami, w sumie zostało rozegranych siedem wyścigów. Nad właściwym przebiegiem regat czuwał sędzia główny Jarosław Bazylko.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

          Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w Marinie PTTK. Zwycięzcą w klasie T1 został Andrzej Kęder ze Spójni Warszawa, w klasie T 2 – Piotr Adamowicz z AKM Gdańsk, w klasie T3 – Arkadiusz Sendlewski z Kartuzkiego Klubu Sportowego, zaś w klasie Open Jacek Sudnik reprezentujący firmę Horn Boats. Z kolei w rywalizacji w klasie Omega Sport zwycięzcą został Adam Bronakowski z Balt – Yachtu, zaś w klasie Omega Standard główne trofeum zdobył Piotr Ossowski z UKS NORD przy Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie. Wśród najmłodszych żeglarzy rywalizujących w klasie Optymist bezkonkurencyjna była Maria Kisłowska z UKŻ Grot Suwałki. Najlepszym z augustowskiego klubu przy Zespole Placówek Młodzieżowych okazał się Michał Sudnik, który zajął V miejsce.

Zapraszamy do zapoznania się  z wynikami regat   wyniki_Augustów CUP-1

Wiele emocji wśród uczestników wzbudziło losowanie cennych nagród, w tym sztabki złota ufundowanej przez firmę Goldenmark.

Na zakończenie prezes Oddziału PTTK Agnieszka Ossowska podziękowała uczestnikom regat oraz firmom i osobom, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo imprezę żeglarską tj.

Panu Wojciechowi Walulikowi – Burmistrzowi Augustowa

Michałowi Czarnieckiemu – przedstawicielowi Firmy Goldenmark

Kompanii Piwowarskiej

Panu Jackowi Domańskiemu

Tomaszowi Dobkowskiemu – właścicielowi Stacji Paliw Iness

Leszkowi Czajkowskiemu – właścicielowi Sklepu Metalowego w Augustowie

Zarządowi sklepów „Stokrotka”

Panu Januszowi Paderewskiemu

Panu Andrzejowi Burkiewiczowi Prezesowi Hotelu Warszawa.

Wojciechowi Piekarskiemu właścicielowi firmy ATRANS